avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 708 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Reziliere contract - Buna ziua, am inchiriat cateva ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Reziliere contract - Buna ziua, am inchiriat cateva utilaje in baza unui contract. ...

Buna ziua, am inchiriat cateva utilaje in baza unui contract.
Primele facturi emise au fost achitate, dar de cateva luni firma care le-a inchiriat nu a mai platit nicio factura. Cum pot rezilia contractul si cum imi pot recupera utilajele cat mai repede? Multumesc.
Cel mai recent răspuns: CABINET DE AVOCAT "STOICA IOANA" , Avocat 21:17, 19 Octombrie 2020
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
In contractul incheiat exista prevederi in acest sens. Cel mai probabil, pe cale amiabila si/ sau prin instanta de judecata.
Buna seara,

Aveti in vedere clauzele referitoare la rezilierea contractului.

Va puteti adresa instantei de judecata.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reziliere contract de inchiriere elenutahd elenutahd Detin un spatiu pe care l-am inchiriat unui locatar pe o perioada de 5 ani. Locatarul s-a dovedit neserios si nu imi plateste chiria la timp si se comporta ca ... (vezi toată discuția)
Rezilierea contractului de inchiriere Cerghizan Cerghizan Buna ziua. Am si eu o nedumerire mare...va rog sa ma ajutati... Problema sta in felul urmator: Am inchiriat un spatiu comercial unei pers juridice in curs de ... (vezi toată discuția)
Recuperare penalitati de intarziere anakin70000 anakin70000 Buna seara, asociatia noastra de locatari a avut un contract cu SC XXXXXX,pentru inchirierea a 4 mp din acoperisul scarii,care s-a reziliat in Noiembrie ... (vezi toată discuția)