Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Reziliere contract - Buna ziua, am inchiriat cateva ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Reziliere contract - Buna ziua, am inchiriat cateva utilaje in baza unui contract. ...

Buna ziua, am inchiriat cateva utilaje in baza unui contract.
Primele facturi emise au fost achitate, dar de cateva luni firma care le-a inchiriat nu a mai platit nicio factura. Cum pot rezilia contractul si cum imi pot recupera utilajele cat mai repede? Multumesc.
In contractul incheiat exista prevederi in acest sens. Cel mai probabil, pe cale amiabila si/ sau prin instanta de judecata.
Buna seara,

Aveti in vedere clauzele referitoare la rezilierea contractului.

Va puteti adresa instantei de judecata.