Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Caut un avocat în București-Ilfov specializat pe ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Caut un avocat în București-Ilfov specializat pe drept administrativ, ...

Caut un avocat în București-Ilfov specializat în drept administrativ, păreri, recomandări va rog multumesc
marianask, utilizator
In forum nu se fac recomandari.

Puteti alege dvs un avocat din lista consultantilor inscrisi pe Forum
www.avocatnet.ro/Avocat-din-...

sau alegeti din tabloul avocatilor din Romania aflat pe site-ul Uniunii Naționale a Barourilor din România
[ link extern ]
la fiecare avocat aveti specializarile. cautati un avocat cu specializare drept administrativ. poate ar fi util sa postati intai pe scurt problema dvs si sa vedeti cine va raspunde, apoi sa alegeti
Am construit o casa cu toate actele în ordine dar nu pot beneficia de utilități.
Menționez ca în momentul emiterii autorizație de construcție nu s-a dat declarație ca nu am nevoie de utilități.
Distanta de la ultimul stâlp de energie electrica și pana la casa este de 770m, am făcut cerere către Enel la care răspunsul a fost sa contactez primăria pentru dezvoltarea rețelei de energie electrica, raspunsul verbal dat de administratorul comunei a fost "dați în judecata persoana care a eliberat autorizația de constructie"
In concluzie am mers mai departe formuland alte doua cereri către Enel și rețeaua de distribuție a apei apoi am formulat o cerere către primărie solicitând când voi putea beneficia de utilități conform autorizației de constructie atasand răspunsurile din nou negative din partea Enel și rețeaua de apa.
Nu știu daca am procedat bine, o părere ar putea fi de mare folos.
Multumesc

Antoanela Geaman a scris:

la fiecare avocat aveti specializarile. cautati un avocat cu specializare drept administrativ. poate ar fi util sa postati intai pe scurt problema dvs si sa vedeti cine va raspunde, apoi sa alegeti

marianask, utilizator