Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Sunt obligate primariile,consiliile locale sa aplice ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Sunt obligate primariile,consiliile locale sa aplice aceasta ...

Sunt obligate primariile,consiliile locale sa aplice aceasta lege 87/2020, sau pot sa emita hotarari de consiliu local cum ca nu ar exista metodologie de aplicare a legii respective si astfel sa tergiverseze aplicarea acesteia...! Cunosc cazuri in acest sens.
Nu scrie in lege de nicio norma de aplicare ... Nici Constitutia si nici Legea 24/2000 nu prevad ca o lege nu se poate aplica decat daca are norme de aplicare....
Cornel Vasile, Consilier juridic