Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Bună ziua, De curând tatăl meu a depus la secția ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Bună ziua, De curând tatăl meu a depus la secția de politie ...

Bună ziua,

De curând tatăl meu a depus la secția de politie o plângere penala, aceasta fiind scrisa de către un polițist, intenționat sau nu, acesta a omis sa ii dea o copie a plângeri.
Poate reveni la secție pentru a cere o copie?

JohnSnow, utilizator
Art. 81: Drepturile persoanei vătămate
În cadrul procesului penal, persoana vătămată are următoarele drepturi:

e) dreptul de a consulta dosarul, în condiţiile legii;