avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 671 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Bună ziua, De curând tatăl meu a depus la secția ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Bună ziua, De curând tatăl meu a depus la secția de politie ...

Bună ziua,

De curând tatăl meu a depus la secția de politie o plângere penala, aceasta fiind scrisa de către un polițist, intenționat sau nu, acesta a omis sa ii dea o copie a plângeri.
Poate reveni la secție pentru a cere o copie?

Ultima modificare: Miercuri, 21 Octombrie 2020
JohnSnow, utilizator
Cel mai recent răspuns: Duca Oana , Avocat 17:53, 21 Octombrie 2020
Art. 81: Drepturile persoanei vătămate
În cadrul procesului penal, persoana vătămată are următoarele drepturi:

e) dreptul de a consulta dosarul, în condiţiile legii;

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plangere penala dorina77 dorina77 Am depus plangere penala la politie intr-un caz de inselaciune,sunt partea vatamata. As dori sa stiu daca are vreo importanta daca in plangerea penala nu am ... (vezi toată discuția)
Cum pot obtine o copie de pe o plangere formulata la politie impotriva mea ? zbye zbye ma intereseaza si pe mine daca in baza unei cereri adresate sectiei de politie, pot obtine o copie a unei plangeri depuse impotriva mea, plangere depusa acum 3 ... (vezi toată discuția)
Cercetarea penala /consultare si copiere dosar de catre inculpat mariusica92 mariusica92 Buna ziua .Sant cercetat si urmarit penal intr-un dosar privind infractiunile de abuz de incredere si amenintare.Inca din luna iunie cand mi-a fost adus la ... (vezi toată discuția)