Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Conditii de functionare conform HG nr 856 din 14 ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Conditii de functionare conform HG nr 856 din 14 .10.2020

Restrictii pe timp de pandemie
Buna seara! Sunt din Galati, administrez un restaurant cu terasa! Am voie, conform HG nr 856 din 14 .10.2020 sa functionez la 30% din capacitate! Pot face o masa de pomenire cu 20 de persoane in restaurant sau pe terasa cu respectarea normelor sanitare in vigoare?
2. In lege se spune ca se interzic organizarea de evenimente private ( nunti, botezuri, mese festive, etc). Etc'-ul ce poate cuprinde?
george-neagu, moderator