Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... De ce a fost nevoit doar un singur părinte să achite ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

De ce a fost nevoit doar un singur părinte să achite toată ...

De ce a fost nevoit doar un singur părinte să achite toată suma daca au fost 3 copii care au spart cele 6 ouă Kinder. ( Suma a fost una nesemnificativă)
Pentru ca a acceptat asta...
Putea sa spuna ca nu plateste si astepta Politia, unde ii chema si pe ceilalti partinti pentru declaratii, se putea implica si DGASPC pentru ca nu au grija de copii... si vedeati la sfarsit rezultatul...
Parintelui care exercita supravegherea efectiva i se atrage in principiu raspunderea civila delictuala pentru fapta copiilor minori!
Avocat Tabrea Alexandru, Avocat