avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 703 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... De curând după ce am fost amenințat cu fapte de ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

De curând după ce am fost amenințat cu fapte de violență, ...

De curând după ce am fost amenințat cu fapte de violență, mi-au fost incendiate bunuri, respectiv furate. Prejudiciul depășește 30.000 lei. Înainte de furt, timp de o săptămână, zilnic am observat persoanele care m-au amenințat ca îmi urmăresc locuinta. As putea folosi plângerea depusă inițial pentru amenințare, respectiv marturii și înregistrări video ca aceștia mi-au spionat locuinta ca probe pentru infracțiunea de furt?
Cel mai recent răspuns: DlGoe , utilizator 13:08, 25 Octombrie 2020
Nu! Dar probele ar putea fi folosite de parchet ca ,,suspiciuni rezonabile", adica e plauzibil ca cei care apar in filmarisa fie autorii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Furt telefon gordila2005 gordila2005 am si eu o rugaminte..cum formulez o plangere pentru un furt de telefon ,si alte bunurii,va multumesc (vezi toată discuția)
Furt din curtea unei scoli, noaptea Ionut888 Ionut888 Buna ziua , am si eu cateva intrebari:Un prieten de-al meu a furat din curtea unei scoli, niste \"ciorapi\" sa-i spunem asa , in acea curte sunt camere de ... (vezi toată discuția)