Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna ziua.Instiintare parchet.
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna ziua.Instiintare parchet.

Buna ziua.Am primit o înstiitare prin care mi se comunica precum ca trebuie sa o ridic de la parchet intr un dosar penal din 2014 delapidare si fals in acte sub semnatura privata..In dosar aveam calitate de suspecta/inculpata.La organul dr cercetare nu am fost chemata decat de 3 ori. Instiintarea de comunicare rezulza ca sunt trimisa in judecata sau poate fi si netrimiterea in judecata,achitare sau prescriptie.Mentionez ca e venita de la parchet.
alexia87, utilizator
Mergeti sa o ridicati si o sa vedeti despre ce este vorba.
Din proprie experienta, nu inaintati fara un avocat...
Nici nu aveti idee de care dureri de cap va va scuti si cat de importanta este prezenta avocatului la intalnirea cu procurorul.
Nu costa o avere, dar veti sta linistit ca cineva va poate sustine legal!
Bafta!
Da, mergeti sa o ridicati si mergeti cu ea la avocat macar ca sa va explice despre ce este vorba.
Daca trebuie sa respectati anumite termene puteti avea grave probleme daca nu le respectati si nu va aparati.
Adica.la ce va referiti anumite termene?

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Da, mergeti sa o ridicati si mergeti cu ea la avocat macar ca sa va explice despre ce este vorba.
Daca trebuie sa respectati anumite termene puteti avea grave probleme daca nu le respectati si nu va aparati.