avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 668 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna ziua.Instiintare parchet.
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna ziua.Instiintare parchet.

Buna ziua.Am primit o înstiitare prin care mi se comunica precum ca trebuie sa o ridic de la parchet intr un dosar penal din 2014 delapidare si fals in acte sub semnatura privata..In dosar aveam calitate de suspecta/inculpata.La organul dr cercetare nu am fost chemata decat de 3 ori. Instiintarea de comunicare rezulza ca sunt trimisa in judecata sau poate fi si netrimiterea in judecata,achitare sau prescriptie.Mentionez ca e venita de la parchet.
Ultima modificare: Duminică, 25 Octombrie 2020
alexia87, utilizator
Cel mai recent răspuns: alexia87 , utilizator 18:01, 25 Octombrie 2020
Mergeti sa o ridicati si o sa vedeti despre ce este vorba.
Din proprie experienta, nu inaintati fara un avocat...
Nici nu aveti idee de care dureri de cap va va scuti si cat de importanta este prezenta avocatului la intalnirea cu procurorul.
Nu costa o avere, dar veti sta linistit ca cineva va poate sustine legal!
Bafta!
Da, mergeti sa o ridicati si mergeti cu ea la avocat macar ca sa va explice despre ce este vorba.
Daca trebuie sa respectati anumite termene puteti avea grave probleme daca nu le respectati si nu va aparati.
Adica.la ce va referiti anumite termene?

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Da, mergeti sa o ridicati si mergeti cu ea la avocat macar ca sa va explice despre ce este vorba.
Daca trebuie sa respectati anumite termene puteti avea grave probleme daca nu le respectati si nu va aparati.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Amanare cauza in vederea administrarii probatoriului incredintat czs czs Buna ziua Ce inseamna Amanare cauza in vederea administrarii probatoriului incuviintat? In proces penal Am calitate de inculpat in dosar dar nu am fost ... (vezi toată discuția)
Plângere împotriva rezoluþiilor sau ordonanþelor procurorului de netrimitere în judecatã (art.278 ind.1 c.p.p.) CORTEX CORTEX Buna ziua. Imi puteti spune va rog ca in cazul unei plângeri împotriva rezoluţiilor sau ordonanţelor procurorului de netrimitere în judecată (art.278 ... (vezi toată discuția)
Problema juridica hasami hasami Va rog sa_mi raspundeti la urmatoarea problema : am primit o citatie de la o sectie de politie in (prin) care sint chemat ( asa scrie in citatie ) la acest ... (vezi toată discuția)