Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Buna ziua Ce castig de cauza am atunci cand o ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Buna ziua Ce castig de cauza am atunci cand o societate juridica ...

Buna ziua

Ce castig de cauza am atunci cand o societate juridica (banca) divulga datele mele cu caracter personal altei persoane fizice?

Intentionez sa dau in judecata banca...
~ Conținut șters la cerere ~
Buna ziua,

Puteti sesiza ANSPDCP , v-au fost divulgate datele personale, fara a exista un temei, in acest sens.

Va puteti adresa instantei de judecata, in vederea primirii de despagubiri, din partea institutiei bancare.

Cele doua demersuri pot coexista, ele nu se exclud reciproc.

Cum puteti dovedi asta?
Am notificate scrisa de catre banca!

mitabiciclista a scris:

Cum puteti dovedi asta?

Ce scrie în acea notificare a băncii`? Banca recunoaște că a încălcat legea, divulgând date cu caracter personal`?
Ce anume a divulgat`? În mod normal, numai o instanță de judecată poate solicita datele personale ale titularului de cont.
Dapix, utilizator