Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Gratar la parterul blocului
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Gratar la parterul blocului

Locuiesc la et 1 al unui bloc cu 3 etaje dintr-un complex rezidential; apartamentul de la parter are gradina de 3X3 m2 in care vecinul si-a amplasat un gratar barbecue cu toate ca Regulamentul de Ordine Interioara interzice acest lucru. Am discutat cu administratorul care imi spune ca ar fi dreptul lui sa aiba gratar pe proprietatea privata si ca de fapt in ROI s-ar face referire doar la spatiile comune din complex.
Chiar asa sa fie? Stiam ca gratarele sunt permise doar in spatii special amenajate (de catre primarie)...
doctorATU, utilizator
ISU n-are nici o treabă, ați înțeles greșit.

latka a scris:

ISU n-are nici o treabă, ați înțeles greșit.

Cum n-are? Dar cine?
Faceți reclamație la IGSU, atunci. Ce temei legal aveți?

latka a scris:

Faceți reclamație la IGSU, atunci. Ce temei legal aveți?

Pai nu stiu. Asa mi a indicat dra. Ynocentia. De aceea am cerut explicatii in acest forum. Si voi vorbi cu un prieten de la pompieri.
Daca nu va puneti de acord?
La ce să ne punem de acord? Dacă aveți temei legal, puteți reclama, eu nu-l cunosc.