Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Transfer salariati
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Transfer salariati

Buna ziua

In cazul unui transfer de intreprindere, se vor transfera si contractele de munca al salariatilor aflati in concediu crestere copil si somaj tehnic? Avand in vedere ca aceste contracte sunt suspendate.
Multumesc
Florescu Madalina, utilizator
Da, se vor transfera si contractele de munca al salariatilor aflati in concediu crestere copil si somaj tehnic.