Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Buna ziua, Am o problema, am făcut comanda de un ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Buna ziua, Am o problema, am făcut comanda de un produs online ...

Buna ziua,
Am o problema, am făcut comanda de un produs online in valoare de 1900 lei pe PFA. L-am returnat in câteva zile de la primire. A trecut peste o luna și nu am primit banii înapoi și nici factura storno.
Am făcut reclamație la protecția consumatorului dar am primit răspuns ca nu este este sfera lor de activitate deoarece produsul este cumpărat pe pfa.
Unde ma îndrumați sa pun o reclamație ? Sau ce sa fac in situația asta ?
MirelaPav, utilizator
Notificare pentru restituirea prețului, având în vedere că ați returnat produsul și au acceptat returul. Dacă nu restituie, îi dați în judecată.