Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Ce urmeaza dupa emiterea actelor SRL
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Ce urmeaza dupa emiterea actelor SRL

Buna seara,
Tocmai ce mi-au ajuns actele de la registrul comertului pentru o firma SRL.

Am citit ce urmeaza dupa acest pas, partea cu Administratia Financiara si Registrele.

Intrebarea mea este:

Contabilul va face ceva dintre aceste lucruru? Sau este nevoie sa ma duc sa depun declaratia si sa imi cumpar registrele necesare?

Ce trebuie sa fac mai exact?

Multumesc.
Dumneavoastra va duceti sa depuneti declaratia si sa va cumparati registrele necesare cu factura pe firma. Colaborarea cu un contabil se face un pic mai incolo cand veti incepe activitatea. Depinde si ce faceti pe srl. Sunt activitati care nu implica interventia contabilului decat mai incolo.
Servicii IT,

Ce registre trebuie sa cumpar mai exact? nu am angajati.
Robert - Pană, utilizator
Va trebuie registrul jurnal, registrul inventar, registrul de casa, registrl nir.
Va multumesc pentru timpul acordat si pentru raspunsuri, dar declaratia financiara cum sau unde o pot complecta.