avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 414 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Ce urmeaza dupa emiterea actelor SRL
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Ce urmeaza dupa emiterea actelor SRL

Buna seara,
Tocmai ce mi-au ajuns actele de la registrul comertului pentru o firma SRL.

Am citit ce urmeaza dupa acest pas, partea cu Administratia Financiara si Registrele.

Intrebarea mea este:

Contabilul va face ceva dintre aceste lucruru? Sau este nevoie sa ma duc sa depun declaratia si sa imi cumpar registrele necesare?

Ce trebuie sa fac mai exact?

Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Robert - Pană , utilizator 21:47, 20 Noiembrie 2020
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Dumneavoastra va duceti sa depuneti declaratia si sa va cumparati registrele necesare cu factura pe firma. Colaborarea cu un contabil se face un pic mai incolo cand veti incepe activitatea. Depinde si ce faceti pe srl. Sunt activitati care nu implica interventia contabilului decat mai incolo.
Servicii IT,

Ce registre trebuie sa cumpar mai exact? nu am angajati.
Ultima modificare: Joi, 19 Noiembrie 2020
Robert - Pană, utilizator
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Va trebuie registrul jurnal, registrul inventar, registrul de casa, registrl nir.
Va multumesc pentru timpul acordat si pentru raspunsuri, dar declaratia financiara cum sau unde o pot complecta.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inregistrare fiscala srl just.rain just.rain dupa efectuarea procedurii de infiintare srl la registru comertului, care sunt formalitatile necesare in vederea inregistrarii fiscale a societatii? m-ar ... (vezi toată discuția)
Infiintarea pfa sau srl? 13Daniel77 13Daniel77 Va contactez pentru ami oferi un ajutor in legatura cu infiintarea unui PFA sau SRL ce va avea ca activitate prestari servici de ... (vezi toată discuția)
Contabilitate la o intreprindere individuala lauratarhon lauratarhon Am infiintat un ii si nu stiu unde trebuie sa merg sa aflu ce am de facut in continuare-trebuie sa am contabil sau daca tin eu contabilitatea unde gasesc pasii ... (vezi toată discuția)