avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 607 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Analiza clauze contract ipotecar!
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Analiza clauze contract ipotecar!

Buna dimineata ! Dragi internauti,are cineva dintre dumneavoastra un imprumut ipotecar/imobiliar la banca Transilvania facut de curand? Ma intereseaza daca aveti cunostinta despre existenta unor clauze posibil abuzive sau dubioase in formulare. Poate cineva sa-mi analizeze textul ,banca inmanandu-mi un draft cu textul contractului.
Cel mai recent răspuns: Cristina Filimon , Avocat 19:23, 20 Noiembrie 2020
cu ce va incalzeste daca are un consumator clauze in contract? ar trebui sa mergeti cu acel contract la un avocat.
Vă pot asista în analiza contractului din această perspectivă.

chele cezar a scris:

Buna dimineata ! Dragi internauti,are cineva dintre dumneavoastra un imprumut ipotecar/imobiliar la banca Transilvania facut de curand? Ma intereseaza daca aveti cunostinta despre existenta unor clauze posibil abuzive sau dubioase in formulare. Poate cineva sa-mi analizeze textul ,banca inmanandu-mi un draft cu textul contractului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract credite acordate de banca in baza codul-ui civil art. 942 ? mamalui matei mamalui matei Buna ziua, Am doua credite la aceeasi Banca din anul 2008.Evident ca nu se face nicaieri specificatia concreta ce tip de credite sunt dar unul este acordat ... (vezi toată discuția)
Incepere actiune in instanta impotriva bancii - credit chf viorelh viorelh Ce sanse sunt pentru a avea castig in instanta impotriva bancii de la care ai luat un credit ? In noile conditii legislative,cand au loc tot felul de ... (vezi toată discuția)
Executare silita garant ipotecar rads rads Buna Seara, am si eu o intrebare in privinta unei executari silite in care eu am calitatea doar de garant ipotecar. Speta este in felul urmator: fratele meu ... (vezi toată discuția)