Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Recuperare bani împrumutați
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Recuperare bani împrumutați

Bună ziua,
La începutul anului i-am împrumutat fratelui meu, care locuiește în Anglia, suma de 5.000€.
Mi-a virat înapoi 1000€ în septembrie, dar restul refuza să mi-i dea.
Există vreo cale legală prin care îi pot recupera, în condițiile în care eu locuiesc în România, iar el în UK?
Am doar dovada transferului, martori și câteva mesaje scrise pe rețele de socializare.
Roxanamaria5, utilizator
Ii recuperați în urma unui proces civil,,,angajandu-va avocat .Sunt multe aspecte de discutat dar procesul are toate șansele de castig.
Procesul nu este simplu dar se poate castiga.
Depinde si de cum se apara partea adversa dar mai ales de probe.
Trebuie foarte mare atenție la administrarea probelor.