Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Bună ziua. Acum 21 de ani părinții mei au depus ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Bună ziua. Acum 21 de ani părinții mei au depus niște bani ...

Bună ziua. Acum 21 de ani părinții mei au depus niște bani ca asociați în cadrul unei cooperative de credite (ca dovada au acel carnet de membru), acum câțiva ani au încercat sa recupereze acei bani însă li s-a spus ca acel carnet nu mai este valabil și ca au cam pierdut acei bani. Va rog mult sa ne ajutați cu un sfat. Mai avem cum sa recuperam acei bani?! Mulțumesc frumos
Mai mult ca sigur ca nu ,au fost n tepe în perioada respectivă cu "banci populare"care operau sub această formă a unor cooperative credit.De atunci a intervenit denominarea,inflația banii respectivi nu mai inseamna nimic.
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat