Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Declaratia unica pentru activitatea pfa si investitii
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Declaratia unica pentru activitatea pfa si investitii

In declaratia unica pentru activitate pfa si investitii in unitati de fond, se plateste impozit pe venit net si contributii la total. Eu pe pfa am pierdere iar pe unitati de fond am castig net. Se compenseaza pierderea de pe pfa cu castigul net din investitii? astfel incat sa nu platesc impozitul pe castigul din investitii?
george-neagu, moderator
La partea de impozit pe venit nu se cumuleaza. Doar la contributii sociale.