Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Ambasada Romaniei din UK imi cere Adeverinţă privind ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Ambasada Romaniei din UK imi cere Adeverinţă privind debitele ...

Ambasada Romaniei din UK imi cere Adeverinţă privind debitele către stat (ANAF) si Adeverinţă privind debitele către stat eliberată de direcţia de impozite şi taxe de la primaria locala. Am nevoie pentru renuntarea cetăţeniei române. Problema este ca eu nu am muncit nicio o zi in Romania. Am plecat din Romania (2014) cand am fost doar un adolescent. Un sfat va rog.
Mandatati o persoana (o ruda sau un avocat) s-o obtina.
Incercati cu declaratia pe proprie raspundere data la notar. Daca nu imputerniciti la ambasada/consulat o persoana care sa se prezinte la ANAF sa solicite adeverinta, ori incercati prin e-mail, poate va raspunde.
~ Conținut șters la cerere ~