avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 453 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua, as dori sa stiu ce trebuie sa fac pentru a ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua, as dori sa stiu ce trebuie sa fac pentru a reabilita ...

Buna ziua, as dori sa stiu ce trebuie sa fac pentru a reabilita cazierul judiciar si daca ma puteti ajuta cu o cerere tip...am fost condamnat la 3 luni inchisoare cu suspendare si 2 ani si 3 luni termen de incercare la data de 30.03.2016. Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Bibire vladut ionut , utilizator 20:11, 24 Noiembrie 2020
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Intervine reabilitarea de drept dupa 5 ani si 3 luni.
Am fost sa scot cazierul si doamna de acolo mia spus ca reabilitarea de drept nu se mai realizeaza automat....ca trebuie sa fac o cerere la judecatoria unde sa dat sentinta
~ Conținut șters la cerere ~
Am fost implicati in scandalul asta 4 baieti,ei au cazierul curat si eu nu desi nu am mai comis nici o infractiune....nu inteleg de ce nu am cazierul curat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Juridic marili42 marili42 in anul 1995 am facut o prostie si mi-a dat 1 an si 3luni cu suspendare , de atunci sant curat , daca scot cazierul e curat sau trebuie sa fac reabilitarea (vezi toată discuția)
Termen de incercare/ reabilitare m1ha1 m1ha1 buna ziua, referitor la problema mea am consultat deja 2 avocati dar raspunsurile lor erau diferite. in data de 15 05 2005 s a pronuntat sentinta in urma ... (vezi toată discuția)
Rog frumos un ajutor ..reabilitare ciudatelul ciudatelul Va rog frumos cine poate sa imi dea o informatie legat a ceea ce urmeaza!! Eram minor si am intrat intr-un cerc de prieteni care avea viciul furtului si am ... (vezi toată discuția)