Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Mi-a fost calculat greșit salariul
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Mi-a fost calculat greșit salariul

Bună ziua. În urma legii 118/2010, mi-a fost calculat greșit salariul, reducerea făcându-se de la salariul de baza, nu de la cumulul cu sporurile avute atunci. Ce mai pot face acum pentru a obține diferența de bani și rectificarea în cartea de munca, avand în vedere ca au trecut 10 ani? Am mai solicitat odată lămuriri angajatorului și mi-a răspuns ca este corect, ca diferența este prin faptul ca s-a introdus vechimea în salariu. Salariul brut era înainte de legea 118 - 1364 și dupa aplicarea ei, 760. Mulțumim.
george-neagu, moderator