Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... In urma cu 3-4 ani am uitat sa trec o suma de bani in ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

In urma cu 3-4 ani am uitat sa trec o suma de bani in declaratia ...

In urma cu 3-4 ani am uitat sa trec o suma de bani in declaratia de avere, ce aveam in momentul respectiv in banca. Avand in vedere ca au trecut atatia ani, pot fi acuzat de fals in declaratii?
Ar trebui să se dovedească faptul că ați omis intenționat să treceți suma respectivă. Falsul în declarații nu este o infracțiune ce se poate săvârși din culpă.