avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 711 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Bună ziua, Aș vrea să știu cum pot afla pe cale ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Bună ziua, Aș vrea să știu cum pot afla pe cale legală dacă ...

Bună ziua,
Aș vrea să știu cum pot afla pe cale legală dacă un cetățean francez - cu care sunt în litigiu din anul 1999 pentru apartamentul în care locuiesc - mai trăiește sau nu și cărei instituții mă pot adresa pentru aceasta. Mulțumesc.
Cel mai recent răspuns: Cristina Filimon , Avocat 20:38, 26 Noiembrie 2020
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Cred ca la consulat.

Lara Maria a scris:

Bună ziua,
Aș vrea să știu cum pot afla pe cale legală dacă un cetățean francez - cu care sunt în litigiu din anul 1999 pentru apartamentul în care locuiesc - mai trăiește sau nu și cărei instituții mă pot adresa pentru aceasta. Mulțumesc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Fratele meu roman arestat in torino gafiuc gafiuc Fratele meu cetatean roman a fost arestat in Torino.Acuzare din partea fetelor ca le-a batut ( maltratat ), adevaratul motiv este ca nevasta lui vrea sa ... (vezi toată discuția)
Anulare procura facuta la consulat si actului de vanzare cumparare apartament pfmv pfmv Acest mesaj rectifica un mesaj precedent. Locuiesc in strainatate din 1977. Sotia mea (cu care acum sunt in divort) este cetatean francez. In 20 oct. 1994 ... (vezi toată discuția)
Divort prin notar in franta - procedura recunoscuta in romania ?? onico2003 onico2003 Buna tuturor, Locuiesc in Franta si as dori sa stiu daca procedura de divort semnata in Franta la notar este recunoscuta in Romania ? Specific ca e vorba de ... (vezi toată discuția)