Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Bună seara!numele meu e Ștefania, și aș doresc să ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Bună seara!numele meu e Ștefania, și aș doresc să mă ajutați ...

Bună seara!numele meu e Ștefania, și aș doresc să mă ajutați într-o problemă.Logodnicul meu este din Bangladesh,el este absolvent al facultății de de drept din țara lui,după căsătorie dorim să locuim în România, întrebarea mea pentru dvs este:logodnicul meu are dreptul de a profesa ca avocat în țara mea?si ce acte îi sunt necesare pentru a putea profesa ca avocat în România?vă mulțumesc anticipat
Ionela08, utilizator
Mulțumesc, asemenea :)