Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Se poate afla daca , inca sotia ( este in proces de ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Se poate afla daca , inca sotia ( este in proces de divort , ...

Se poate afla daca , inca sotia ( este in proces de divort , fara sa aiba inca vreo infatisare ) a avut avort sau alt copil inainte de casatorie ? Are o taietura pe burta despre care a spus ca este operatie de apendicita , dar este pe orizontala si destul de mare ...Avocatul poate cere o asemenea informatie sau unde se poate gasi aceasta informatie ? In ultimii doi ani a avut un control ginecologic , iar actul este la fostul sot .. Se mai poate gasi daca si-a mai facut si altadata acest tip de control ?
Dreptul de a cunoaște situatia familiala exista doar in timpul căsătoriei.
In caz de divorț situatia este diferita.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
era interesant inainte de a se casatori, acuma, ce sens are ? divortati si gata.
Daca o dadea in judecata inainte de căsătorie probabil ca nu s-ar mai fi căsătorit...
nu de dat in judecata, ci de interesat daca mai are un copil si din alta casatorie.
Nu stiu daca a mai fost casatorita , dar cum mai zis , daca are un alt copil , indiferent daca a fost sau nu casatorita ...