Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna seara am o întrebare....Mi sa lăsat un teren de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna seara am o întrebare....Mi sa lăsat un teren de casa ca ...

Buna seara am o întrebare....Mi sa lăsat un teren de casa ca moștenire prin testament la notariat public de la străbunica......Copii străbunici pot să mă atace in tribunal...
daca valoarea terenului din testament incalca rezerva succesorala, nu doar ca pot sa va atace la tribunal, dar vor si castiga. depinde de valoarea masei succesorale