Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensionar invaliditate PFA, cu un angajat. Sunt PFA si ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensionar invaliditate PFA, cu un angajat. Sunt PFA si am un angajat. Am iesit la pensie de invaliditate ...

Sunt PFA si am un angajat. Am iesit la pensie de invaliditate gr. 2. PFA-ul poate functiona in continuare, eu fara a depune activitatea de pana acum, doar coordonand si contabilitate primara, activitatea fizica depunind-o angajatul.
In aceste conditii, pot functiona ca si pana acum?
Multumesc.
Da.
Desi am vazut aici si alte pareri - logice, dupa mine, dar valabile cand nu ai angajat (i). Asta presupune ca nu voi mai plati CAS, CASS, decat pentru angajat. Ce demersuri trebuie sa fac si unde?
Multumesc