avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 595 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensionar invaliditate PFA, cu un angajat. Sunt PFA si ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensionar invaliditate PFA, cu un angajat. Sunt PFA si am un angajat. Am iesit la pensie de invaliditate ...

Sunt PFA si am un angajat. Am iesit la pensie de invaliditate gr. 2. PFA-ul poate functiona in continuare, eu fara a depune activitatea de pana acum, doar coordonand si contabilitate primara, activitatea fizica depunind-o angajatul.
In aceste conditii, pot functiona ca si pana acum?
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Doru Radu , utilizator 09:08, 4 Decembrie 2020
Da.
Desi am vazut aici si alte pareri - logice, dupa mine, dar valabile cand nu ai angajat (i). Asta presupune ca nu voi mai plati CAS, CASS, decat pentru angajat. Ce demersuri trebuie sa fac si unde?
Multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Avocatii depun declaratia 112? carmenbn carmenbn Un avocat care profeseaza in cadrul unui cabinet individual de avocat,lucreaza singur si nu are angajati,trebuie sa depuna declaratia 112?Sumele pe care le ... (vezi toată discuția)
Plata contributiilor la pensii si sanatate dupa terminarea somajului, pfa doinadavidescu doinadavidescu Buna ziua ! Perioada de somaj platit a incetat si as dori sa platesc in continuare contributiile pt pensie si sanatate. Am un pfa inregistrat care din ... (vezi toată discuția)