Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna ziua! Sunt valabile mesajele listate cu facturi ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna ziua! Sunt valabile mesajele listate cu facturi si plati ...

Buna ziua!
Sunt valabile mesajele listate cu facturi si plati confirmate primite prin sms, sa le depun ca dovada a aparari in intampinare?
Deoarece mi se refuza cererea, de catre TKRM sa intru in posesia facturilor si platilor din 2017, pe motiv ca nu mai au facturi din acea perioada si nimeni nu imi poate oferi acces la aceste fecturi!
Cand am specificat ca exista la dosar de catre acuzator, facturi din acea perioada..... raspunsul a fost ca doar un avocat poate sa solicite copie a facturilor si platilor din perioada respectiva.
Irina Ciocan, utilizator
Actele contabile se păstrează minim 10 ani, deci apărarea lor că nu mai dispun de acele facturi și/sau chitanțe nu trebuie să stea în picioare. Depuneți ce aveți și solicitați prin întâmpinare obligarea celor de la Telekom să depună toate actele pe care ei își întemeiază pretențiile.
Multumesc frumos pentru raspun!