Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua. Am nevoie de un sfat dar și de o ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua. Am nevoie de un sfat dar și de o îndrumare., am ...

Buna ziua. Am nevoie de un sfat dar și de o îndrumare., am cumparat o casa , constructorul ne obliga sa achitam contoarele de apa , noi in contractul de vanzare cumparare avem scris “ constructia va fi racordata la utilitati : apa canal curent si gaz “ . E corect ca ne obliga sau ar fi datoria lui sa ne pune ceasurile si noi doar sa facem contractele la apa ? Multunesc
Eu înțeleg că dumneavoastră trebuia doar să vă preocupați de încheierea contractului pentru apă, nu să achitați contoarele.