Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua, Doresc sa ma conectez la reteaua de gaze, ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua, Doresc sa ma conectez la reteaua de gaze, conducta ...

Buna ziua,
Doresc sa ma conectez la reteaua de gaze, conducta principala este deja trasa pe strada unde construiesc. Am depus actele la DISTRIGAZ si inapoi am primit refuzul cum ca nu as avea aprobarea proprietarului tevii principale, cea din strada.
Aici intervine problema, nu gasesc proprietarul. Cei de la Distrigaz imi spun ca cel mai probabil este primaria,dar nu stiu sigur, nu au o baza de date cu proprietarii, iar cei de la primarie imi spun ca nu este a lor. Singurul lucru pe care l-am putut afla este faptul ca niciun vecin nu este proprietar.
Stie cineva ce pot face in aceasta situatie?
Va multumesc.
Asa e. Dar am facut doua plati, una catre asociatia de strada si alta catre firma autorizata pentru pentru proiect, autorizatie si lucrarile de racordare si alimentare cu gaze a casei. Daca cea din urma este clar pentru proprietatea personala, cealalta pentru ce este? Ma gandesc ca Electrica este probabil proprietara intregii retele de curent electric de pe strada, desi m-a obligat sa platesc stalpul de beton de pe trotuar. Asa si Distrigaz.
Buna ziua, Multumesc frumos pentru raspuns, O sa ma interesez sa vad daca pot proceda in acelasi fel ca si dumneavoastra.
Buna ziua . In cat timp de la depunerea actelor pentru gaze a venit de v.a tras conducta la poarta ?