Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Daca un salariat solicita incetarea conf.art.55 lit.b ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Daca un salariat solicita incetarea conf.art.55 lit.b din Codul ...

Daca un salariat solicita incetarea conf.art.55 lit.b din Codul Muncii si intre timp se imbolnaveste si prezinta un certificat deconcediu medical care depaseste data de incetare a CIM, CM-ul suspenda data incetarii CIM pana la incetarea efectelor acestuia???
Intr-adevar, cm-ul suspenda data incetarii CIM pana la incetarea efectelor acestuia ... vedeti art.49 alin.6 c.mun.