Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Am un PFA si vreau să redirecționez 2% din impozitul ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Am un PFA si vreau să redirecționez 2% din impozitul pe venit

Bună ziua,

Am un PFA si vreau să redirecționez 2% din impozitul pe venit către o asociatie non-profit. Ce formular trebuie să completez? Îl pot depune online sau doar la ghișeu?

Mulțumesc !
george-neagu, moderator
Cand veti depune declaratia unica pana pe 15 martie 2021 pentru inchiderea anului 2020, in acea declaratie aveti posibilitatea sa completati datele ong-ului caruia doriti sa ii diretionati 3,5% din impozitul pe venit datorat catre stat pentru 2020.