Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Vaccinare este obligatorie daca nu mă vaccinez mă ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Vaccinare este obligatorie daca nu mă vaccinez mă pot concedia ...

Vaccinare este obligatorie daca nu mă vaccinez mă pot concedia cum mă pot apăra conform legii
azi am mai scris un raspuns si nu mai este. deranjeaza adevarul
se cenzureaza pe forumul avocatnet.ro
Levente78, utilizator
@Levente Moderatorii și administratorii au dreptul, nu obligaţia, să facă publice acţiunile lor și să dea utilizatorilor explicaţii pentru acestea. În privinţa măsurilor întreprinse, utilizatorii pot cere explicaţii moderatorilor numai prin mesaje private. (extras din regulament) Dvoastra apareti la rubrica raspunsuri moderate. Ati fost moderat de dna Mihaela RASINA, administrator. Motivul: conspirationism no comment
DlGoe, utilizator
Corect.
După parerea mea, angajatul vare nu e lăsat să intre laocul de muncă pentru ca angajatorul să aibă motiv de a îl da afară se poate considera abuz de putere, șantaj, discriminare, etc.cconform codului penal. Așa că si angajatul poate să ceara si daune daca angajatorul se preteaza la asa ceva. Bine, si angajatorul poate minti prin angajații vaccinati ca cel nevacvinat este un element recalcintrant, etc. Procurorii și militienii.mint, inyerpreteaza si pun întrebări reclamantului doar favorabile celui reclamant. Pentru cei nevaccinati gasiti de pe acum un avocat de încredere dar verificați si cercetati tpt timpul. Nimeni nu este de incredere in ziua de azi.

Dapix a scris:

Fiecare angajator poate da dispoziție ca cei nevaccinați să nu mai intre pe poarta unității. Și astfel nu te dă afară de la lucru pe motiv direct că nu te-ai vaccinat, ci că ai absentat nemotivat la lucru. Dacă angajatorul vrea sa te concedieze, găsește el motive. Știți cum se spune, că cu șeful să nu te pui, că daca vrea să de dea afară de la lucru, nu te dă direct că nu te-ai vaccinat, ci te face să pleci tu singur. Atâta te stresează, că cedezi psihic și-ți dai singur demisia.

Carlo a scris:

După parerea mea, angajatul vare nu e lăsat să intre laocul de muncă pentru ca angajatorul să aibă motiv de a îl da afară se poate considera abuz de putere, șantaj, discriminare, etc.cconform codului penal. Așa că si angajatul poate să ceara si daune daca angajatorul se preteaza la asa ceva. Bine, si angajatorul poate minti prin angajații vaccinati ca cel nevacvinat este un element recalcintrant, etc. Procurorii și militienii.mint, inyerpreteaza si pun întrebări reclamantului doar favorabile celui reclamant. Pentru cei nevaccinati gasiti de pe acum un avocat de încredere dar verificați si cercetati tpt timpul. Nimeni nu este de incredere in ziua de azi.

Dapix a scris:

Fiecare angajator poate da dispoziție ca cei nevaccinați să nu mai intre pe poarta unității. Și astfel nu te dă afară de la lucru pe motiv direct că nu te-ai vaccinat, ci că ai absentat nemotivat la lucru. Dacă angajatorul vrea sa te concedieze, găsește el motive. Știți cum se spune, că cu șeful să nu te pui, că daca vrea să de dea afară de la lucru, nu te dă direct că nu te-ai vaccinat, ci te face să pleci tu singur. Atâta te stresează, că cedezi psihic și-ți dai singur demisia.

Pai cum sa mă pună absent nemotivat că nu am.venit la munca daca eu mă duc și nu mă lăsa să intru sun la poliție fac o plângere și sunt asigurat că m am prezentat la locul de munca și nu mi sa permis accesul , și referitor la ce ai spus sa nu te pui rău cu șeful greșești și tu ca angajat ai drepturi sclavia sa desființat demult de-aia este tara asta unde este acum din cauZa asta sunteți lași și c..... Cu doua fete