Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Vaccinare este obligatorie daca nu mă vaccinez mă ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Vaccinare este obligatorie daca nu mă vaccinez mă pot concedia ...

Vaccinare este obligatorie daca nu mă vaccinez mă pot concedia cum mă pot apăra conform legii
~ Conținut șters la cerere ~
Buna ziua.

La fel cum nu este sigur ca si cei vaccinati sunt imunizati,nu?

Adica un non-sens.

Multumesc.

- Apăsați, vă rog, pe Răspunde, nu pe Citează, când răspundeți mesajului anterior. Se încarcă inutil topicul. Mulțumesc -
Manuela Rășină, administrator
Poate fi pericol cel nevaccinat pentru ca vaccinul isi face efectul dar nu la toti ( doar 95 % din cei vaccinati dobandesc imunitate) iar pe de alta parte daca persoana nevaccinata are un rol cheie in ciclul de productie si nu poate fi inlocuit instant odata cu imbolnavirea ei poate periclita posibilitatea celorlalti de a putea munci.
Pe viitor va puteti astepta la asa ceva...cand 75-80%din populatie va fi vaccinata iar d-vs. nu sunteti vaccinat ( chipurile, prezentand pericol fata de ceilalti colegi ) . Vaccinarea nu e obligatorie, dar de ce atunci fara acel " Pasaport Covid " adica acea dovada ca te-ai vaccinat nu vei putea calatori in afara ? Acelasi motiv il poate invoca orice angajator in viitor. Nimeni nu poate garanta ca nu veti avea probleme daca nu va vaccinati.