Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună ziua, dacă am amânat plata ratelor cu 3 luni ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună ziua, dacă am amânat plata ratelor cu 3 luni anul trecut ...

Bună ziua, dacă am amânat plata ratelor cu 3 luni anul trecut (2020), o mai pot face și în 2021? Și care ar fi condițiile pe care trebuie sa le îndeplinesc? Mulțumesc!
Buna ziua,

Daca ati amanat plata ratelor 3 luni, mai puteti amana 6 luni anul acesta , dupa aparitia formularisticii in acest scop.E prevazut un termen de depunere a cererii 15.03.2021 si sa nu fi avut restante in trecut.

detalii aici:
[ link extern ]
Mulțumesc