avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 617 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Data limită la care trebuie schimbate casele de ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Data limită la care trebuie schimbate casele de marcat la taxi?

Bună ziua!
Care e pană la urmă data limită la care trebuie să schimbăm casele de marcat la taxi?
Ultima modificare: Luni, 4 Ianuarie 2021
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: vali m , utilizator 15:48, 5 Ianuarie 2021
UPDATE: Amenda pentru neconectarea noilor case de marcat la sistemul ANAF este suspendată până-n martie
www.avocatnet.ro/articol_562...
Amenda pentru neconectare la ANAF este amanata. Dar dvs trebuie sa aveti casa conform noilor norme.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua, cunoaste cineva daca art xvii din og226/2020,respectiv: ... celeonora celeonora Buna ziua, Cunoaste cineva daca art XVII din OG226/2020,respectiv: \"Articolul 16 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr. 181/2020 privind unele măsuri ... (vezi toată discuția)
Sume in registrul de casa ionutvd ionutvd Buna ziua, Daca vine un furnizor si imi aduce o factura de 10.87 lei, eu ii dau 11 lei si el nu mai imi da restul, eu ce introduc in registrul de casa, suma ... (vezi toată discuția)
Casa de marcat nefolosita omuldezapada omuldezapada Buna seara, acum 4 ani am cumparat o casa de marcat ca sa imi pot sustine activitatea comerciala in targuri dar am folosit-o foarte putin, cam un an. De ... (vezi toată discuția)