Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Buna ziua! Cineva a copiat poza și nr de telefon ...
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Buna ziua! Cineva a copiat poza și nr de telefon afișate public ...

Buna ziua! Cineva a copiat poza și nr de telefon afișate public pe Facebook de o persoana , fără consimțământ și s-a înregistrat pe doua site uri de Adulți . Ce pot face dpdv legal. Fapta e de natura penală sau civilă, cui ma adresez?

genius9993 a scris:

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Azi am vazut pe net o solutie pronunta in urma unui.proces penal ,1500 amenda penala si 5000 lei daune morale pentru postarea unor filmulete intime pe 10 situri porno.In cazul dvs realizați ca practic nu exista nici un prejudiciu..

Multumesc!

In speța de fata autorul este necunoscut.