Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Au expirat numerele provizorii la masina personala ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Au expirat numerele provizorii la masina personala acum o saptamana, ...

Au expirat numerele provizorii la masina personala acum o saptamana, in ianuarie (2021). Am inteles ca pe perioada de alerta, se prelungeste aceeasi autorizatie cu 45 de zile doar cu conditia sa se faca un nou RCA la autoturism. Este adevarat si se mai aplica in 2021?
Se aplica