avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 522 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Firma incaseaza venit premii cercetare
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Firma incaseaza venit premii cercetare

Buna ziua, Firma incaseaza venit premii cercetare (impozitat la sursa de catre firma care acorda premiul). Se mai datoreaza impozit si de firma ce a incasat venitul net ? Multumesc.
Ultima modificare: Marți, 19 Ianuarie 2021
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Bani castigati din jocuri de noroc (aici, pariuri) bogdan_zuzu bogdan_zuzu Buna ziua, Am auzit ca a aparut o noua lege privind impozitarea castigurilor obtinute din jocurile de noroc, cel putin in cazul agentiilor de pariuri \\"de ... (vezi toată discuția)
Premii sportivi ioanasaitis ioanasaitis Buna ziua Tin contabilitatea unui club sportiv de ciclism si ma confrunt cu urmatoarea situatie: am organizat concursuri cu sumele primite din sponsorizari si ... (vezi toată discuția)
Automobil castigat prin tregere la sorti marilenam marilenam Buna ziua, As vrea sa stiu daca trebuie sa platesc impozitul si in ce cota pentru un automobil castigat prin tragere la sorti intr-un concurs organizat de un ... (vezi toată discuția)