Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Plată taxe din prestarea de servicii ca "Independent ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Plată taxe din prestarea de servicii ca "Independent Contractor"

Bună ziua!

Câștig lunar 400/600 de euro din prestarea de servicii ca "Independent Contractor" pentru diferite organizații precum Appen sau Lionbridge.

Specific că am contract de colaborare cu aceștia în care se specifică faptul că eu sunt responsabil de plata impozitelor.

Cum aș putea să îmi plătesc taxele pentru aceste venituri fără să fiu nevoie să deschid o firmă? Este posibil ca și persoană fizică?

Multe mulțumiri!
george-neagu, moderator