Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... In ce fel pot folosi o decizie ccr intr-un proces?Cum ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

In ce fel pot folosi o decizie ccr intr-un proces?Cum se face ...

In ce fel pot folosi o decizie ccr intr-un proces?Cum se face referire la ea?Multumesc
Bună ziua,

O indicați în actul în care vă faceți apărările. Fie în cercetare fie în dezbateri în funcție de moment și scop.
Depinde dacă decizia CCR prezintă sau nu relevanta juridica in speta concreta dedusa judecății.
Este suficient sa va prezentați apărarea daca este vorba de ceva relevant dar depinde si de strategia de apărare și de normele de drept procesuale care trebuie respectate.
Avocatii se ocupa de asa ceva, ar fi bine sa stiti.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Multumesc!