avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 604 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... In ce fel pot folosi o decizie ccr intr-un proces?Cum ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

In ce fel pot folosi o decizie ccr intr-un proces?Cum se face ...

In ce fel pot folosi o decizie ccr intr-un proces?Cum se face referire la ea?Multumesc
Cel mai recent răspuns: miturusanda , utilizator 15:50, 7 Februarie 2021
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Bună ziua,

O indicați în actul în care vă faceți apărările. Fie în cercetare fie în dezbateri în funcție de moment și scop.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Depinde dacă decizia CCR prezintă sau nu relevanta juridica in speta concreta dedusa judecății.
Este suficient sa va prezentați apărarea daca este vorba de ceva relevant dar depinde si de strategia de apărare și de normele de drept procesuale care trebuie respectate.
Avocatii se ocupa de asa ceva, ar fi bine sa stiti.
Ultima modificare: Duminică, 24 Ianuarie 2021
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Multumesc!
Multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Răspuns la întâmpinare AndaNav AndaNav Bună ziua! Aș dori să știu dacă sunt șanse mai mari de a pierde un proces, dacă nu dau un răspuns la întâmpinare. Înțeleg că răspunsul nu este ... (vezi toată discuția)
Contestatii amenda in pandemie? marcel.damaschin marcel.damaschin Temeiul de drept, cum il invoc si care-i Decizia CCR de neconstitutionalitate? Multumesc. (vezi toată discuția)
Uz marijuana spatiu public IulianMarin27 IulianMarin27 Buna seara, Pot spune ca am fost omul nepotrivit un locul nepotrivit. Eram cu un coleg si prietena lui la un concert la Romexpo, colegul meu fuma un joint ... (vezi toată discuția)