Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Aș vrea să știu dacă pot depune o plângere ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Aș vrea să știu dacă pot depune o plângere împotriva ...

A-și vrea să știu dacă pot depune o plângere împotriva unui bărbat în vârstă de 38 de ani .Acesta mi-o dat un mesaj vocal că se duce la vrăjitoare să îmi cadă parul din cap , unghiile ,carnea și sângele .
Pe wasap mi-o dat mesaje foarte jignitoare că sunt c@rva ,că .... și multe altele care sunt greu de redat , țin să menționez că am 15 ani .
Am toate probele, acesta încearcă să îmi spargă wasap-ul să șteargă urmele
M-o amenințat că pune el mâna pe mine .
A-și putea să fac ceva în legătură cu asta ?
Manuela Rășină, administrator
Sigur că se poate face, dar pentru că ai 15 ani părinții sau unul dintre ei trebuie să depună plângerea la poliție. Și ar trebui s-o facă de urgență.