avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 808 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Am terminat de curând cursurile de tehnician maseur.
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Am terminat de curând cursurile de tehnician maseur.

Bună seara. Am terminat de curând cursurile de tehnician maseur. Am și diploma de calificare. Întrebarea mea este următoarea.: As putea lucra ca liber profesionist la domiciliul clientului, pensiuni...in condițiile în care îmi plătesc contribuțiile la stat?
Ultima modificare: Luni, 25 Ianuarie 2021
george-neagu, moderator
Buna ziua,
Da, puteti lucra, dar va trebui sa va deschideti P.F.A.
Sa va inregistrati la ANAF si la Registrul Comertului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Probleme autorizare pfa - tehnician maseur monamasaj3226 monamasaj3226 Am absolvit un curs complex de masaj cu durata de 9 luni. Diplome recunoscute de Ministerul Muncii si de Ministerul Invatamantului. COR vechi 3226 - ... (vezi toată discuția)
Probleme la angajare terapeut terapeut Buna ziua, Am absolvit cursul de Tehnician maseur cu durata de 7 luni, 4 module (masaj somatic, masaj reflexogen, drenaj limfatic manual si masaj terapeutic) ... (vezi toată discuția)
Sunt tehnician maseur Ovidiu82 Ovidiu82 Sunt tehnician maseur si as vrea sa stiu, sa-mi pot desfasura legal activitatea ce ar fi mai bine sa-mi deschid? Pfa sau srl? Ce acte trebui depuse si unde. ... (vezi toată discuția)