Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Firma in faliment, ce fac cu indemnizatia de ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Firma in faliment, ce fac cu indemnizatia de maternitate si apoi de CCC?

Bună ziua. Daca sunt in concediu post-natal , mai am inclusiv luna februarie, dar firma se inchide, din cate stiu pe motivul falimentului, ma afecteaza cand imi voi baga actele pentru dosarul de ccc? Banii pe concediul din februarie ii voi mai primii daca firma este inchisa? Multumesc .
ana-cer, moderator
Nu va afecteaza dreptul la indemnizatia CCC.