avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 549 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Firma in faliment, ce fac cu indemnizatia de ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Firma in faliment, ce fac cu indemnizatia de maternitate si apoi de CCC?

Bună ziua. Daca sunt in concediu post-natal , mai am inclusiv luna februarie, dar firma se inchide, din cate stiu pe motivul falimentului, ma afecteaza cand imi voi baga actele pentru dosarul de ccc? Banii pe concediul din februarie ii voi mai primii daca firma este inchisa? Multumesc .
Ultima modificare: Marți, 26 Ianuarie 2021
ana-cer, moderator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:08, 26 Ianuarie 2021
Nu va afecteaza dreptul la indemnizatia CCC.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu pre si post natal malenadiva malenadiva Buna seara, Am incercat sa deslusesc misterul singura, insa am gasit atatea variante pe atatea forumuri, incat nu mai stiu ce este de actualitate si ce ... (vezi toată discuția)
Termen de depunere dosar ccc Nico 13 Nico 13 Buna ziua, Daca nu beneficiez de concediu pre si post natal, care este termenul legal de depunere dosar concediu crestere copil? Va multumesc (vezi toată discuția)
Concediu prenatal perioada determinata CristinaElenaC CristinaElenaC Buna ziua. Am fost angajată pe perioada determinată pana la 31 ianuarie(Vechime la acest loc de munca 1 an si 6 luni). Pe 19 ianuarie am intrat in concediu ... (vezi toată discuția)