avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 610 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Adeverinta stagiu cotizare CAS
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Adeverinta stagiu cotizare CAS

Buna seara, imi poate spune cineva cum ar trebui sa procedez in cazul in care mi-a fost ceruta adeverinta stagiu de cotizare CAS (pe ultimele 6 luni realizate in ultimele 12 luni anterioare lunii in care se incepe activitatea) in conditia in care nu am lucrat cu contract de munca in ultimul an?
Va trebui sa depun o declaratie?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:07, 26 Ianuarie 2021
Dati declaratie ca nu ati lucrat cu contract de munca in ultimul an,

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu medical suciugeorgeta suciugeorgeta In cadrul firmei am o angajata cu data de 22.03.2013 ......acum a venit cu un medical pe perioada 1.04.2013-15.04.2013.....cum se calculeaza indemnizatia daca ... (vezi toată discuția)
Indemnizatia de somaj AntoniaTeo AntoniaTeo Daca am lucrat in invatamant, respectiv cu contract din data de 1 sept. 2017 pana in 31 aug. 2018, am dreptul la indemnizatia de somaj??? (vezi toată discuția)
Stagiu minim de cotizare! bună seara, am lucrat efectiv 12 ani și 6 luni, din care 3ani ... Tatiana1313 Tatiana1313 Bună seara, Am lucrat efectiv 12 ani și 6 luni, din care 3ani și 4 luni în grupa 1 de munca, iar restul în condiții grele de muncă și condiții ... (vezi toată discuția)