Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Adeverinta stagiu cotizare CAS
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Adeverinta stagiu cotizare CAS

Buna seara, imi poate spune cineva cum ar trebui sa procedez in cazul in care mi-a fost ceruta adeverinta stagiu de cotizare CAS (pe ultimele 6 luni realizate in ultimele 12 luni anterioare lunii in care se incepe activitatea) in conditia in care nu am lucrat cu contract de munca in ultimul an?
Va trebui sa depun o declaratie?
Dati declaratie ca nu ati lucrat cu contract de munca in ultimul an,