avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 633 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua! Daca un parinte care se afla in ccc cu 2 ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua! Daca un parinte care se afla in ccc cu 2 copii sub ...

Buna ziua! Daca un parinte care se afla in ccc cu 2 copii sub 2 ani(de varste diferite), se intoarce la munca cu 60 de zile inainte ca primul copil sa implineasca 2 ani, primeste 2 stimulente de insertie sau doar unul?(cel mare va avea 1 an si 9 luni, iar cel mic 6 luni). Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Ionut.ion , utilizator 09:43, 27 Ianuarie 2021
Buna ziua,
Primeste doar un stimulent.
Sau sa ramana in CCC pentru copilul doi.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Stimulent insertie vs. luna tatalui Kazfer Kazfer Copilul implineste 2 ani la data de 01.09.2017. Mama se afla in concediu pentru cresterea copilului in varsta de pana la 2 ani, pana la data de 01.08.2017, ... (vezi toată discuția)
Stimulent pentru lunile tatalui giminy giminy Tatal copilului nu doreste sa-si ia concediul de o luna. Am inteles ca eu sa primesc stimulentul, trebuie sa ma intorc la servici cu 60 zile inainte ca ... (vezi toată discuția)
Concediu crestere copil Pufesita Pufesita Buna ziua.Sunt in indemnizatia de crestere a copilului.Vroiam sa va intreb,am inteles ca daca vreau sa beneficiez de stimulentul de insertie trebuie sa ma ... (vezi toată discuția)