avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 617 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Facilitate - costuri educatie timpurie
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Facilitate - costuri educatie timpurie

Buna ziua,

Va rog o lamurire:

Cu privire la decontarea costurilor cu educatia timpurie (pana in limita a 1500 lei/copil/luna).
Daca salariatul are copilul inscris la gradinita de stat, avand doar costul cu hrana, poate acesta beneficia de aceasta facilitate, respectiv angajatorul deconta aceasta suma?

Multumesc
Ultima modificare: Miercuri, 10 Februarie 2021
AndradaCristu, utilizator

Alte discuții în legătură

Buna ziua, am o nelamurire privind modificarea codului fiscal ... cristina.reff cristina.reff Buna ziua, Am o nelamurire privind modificarea codului fiscal - respectiv salariaţii ce au copii înscrişi într-o unitate de învăţământ timpurie ... (vezi toată discuția)
Educatie timpurie . avand in vedere ca textul legii este un pic ... nina.m nina.m Educatie Timpurie . Avand in vedere ca textul legii este un pic ambiguu si usor interpretabil , dorim sa eliminam orice posibilitate de a interpreta gresit ... (vezi toată discuția)
Persoană angajată la o microantreprindere poate beneficia de ajutorul pentru grădiniță educație timpurie? Halaicu Halaicu Bună ziua. Va rog sa mi spuneți dacă se poate, în cazul în care o persoană este angajată la o microantreprindere poate beneficia conform Legii 239 din ... (vezi toată discuția)