Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Facilitate - costuri educatie timpurie
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Facilitate - costuri educatie timpurie

Buna ziua,

Va rog o lamurire:

Cu privire la decontarea costurilor cu educatia timpurie (pana in limita a 1500 lei/copil/luna).
Daca salariatul are copilul inscris la gradinita de stat, avand doar costul cu hrana, poate acesta beneficia de aceasta facilitate, respectiv angajatorul deconta aceasta suma?

Multumesc
AndradaCristu, utilizator