Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Masti de protecție cu nanofibre Anti-COVID 19 unde se ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Masti de protecție cu nanofibre Anti-COVID 19 unde se găsesc ...

Masti de protecție cu nanofibre Anti-COVID 19 unde se găsesc de cumpărat?

Știe cineva?

[ link extern ] /

,, Premierul Florin Cîțu a purtat o mască specială la ședința de Guvern de miercuri. Are dublă acțiune, reține și dezactivează virusurile, oferind o protecție de 99,9%. Masca este formată din trei straturi – două care au proprietatea de a „ucide” virusul și un filtru alcătuit din nanofibre, potrivit producătorului. Modelul VK Respilon Pro se autosterilizează, ceea ce înseamnă că poate fi utilizat în mod repetat, fără a necesita spălare sau curățare."

Cred ca si Raed Arafat are același tip de mască daca am vazut eu bine.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Uitati-va cu atentie la premier (in poza) :
[ link extern ] /
Nu este masca asa cum se afirma în articolul citat?
Sunt firme diferite și masca premierului este făcătură?
Pe masca e indicat site-ul producatorului, n-ati vazut ?
V-am dat link-ul cu preturile.
Am văzut.
Va mulțumesc.
Deci, nu este făcătură masca premierului.

Eu as prefera sa iau din magazin masca pentru ca pe internet îmi pare riscant sa nu îmi iau teapa.
Mulți medici si-au luat teapa pe.internet și unii nici nu au primit masti.

Eu trebuia sa primesc niște masti N95 prin luna mai 2020 și au dispărut pe.drum din străinătate pana în București .În România nu existau în acel moment la.vanzare.Un.client făcuse comanda și trebuia sa îmi dea și mie cateva dar au fost furate.

Stiti vreun magazin în România care vinde astfel.de masti?

Era mai ieftin sa îmi cumpăr vaccin dar statul nu furnizează prin farmacii vaccin.
Ar trebui sa faca si asa ceva când vor avea doze suficiente.

Deocamdată nu ma grăbesc sa ma vaccinez pentru ca nu vreau sa ies din tara.
Și mai exista și nelămurirea cu tulpinia sud-africană , braziliana și altele.

Eu de aceea și sunt foarte supărat pe autoritățile romane pentru ca știam din februarie 2020 ca nu voi ieși din tara dar eram convins ca România nu va avea probleme și ma.voi plimba peste tot prin tara fără masca sau alte restrictii.
Ma împăcasem cu gândul din februarie 2020.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Nu are acum in stoc toate versiunile, dar e acelasi tip de masca :
[ link extern ] /
latka, moderator