Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Masti de protecție cu nanofibre Anti-COVID 19 unde se ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Masti de protecție cu nanofibre Anti-COVID 19 unde se găsesc ...

Masti de protecție cu nanofibre Anti-COVID 19 unde se găsesc de cumpărat?

Știe cineva?

[ link extern ] /

,, Premierul Florin Cîțu a purtat o mască specială la ședința de Guvern de miercuri. Are dublă acțiune, reține și dezactivează virusurile, oferind o protecție de 99,9%. Masca este formată din trei straturi – două care au proprietatea de a „ucide” virusul și un filtru alcătuit din nanofibre, potrivit producătorului. Modelul VK Respilon Pro se autosterilizează, ceea ce înseamnă că poate fi utilizat în mod repetat, fără a necesita spălare sau curățare."

Cred ca si Raed Arafat are același tip de mască daca am vazut eu bine.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Da, va mulțumesc.
Pana una alta, tot filinta lui Arafat o folosesc desi pare ca aceste măști sa nu se umezeasca.Au un material din plastic parca, fiind un material diferit fata de.mastile N95 pe care foloseam anterior.
Cred ca o sa le folosesc mai ales la instante pentru ca nu ma împiedică sa vorbesc.

In prima zi, am folosit câteva ore masca si in interior și in exterior fără sa mai schimb masca.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
De abia astazi am primit mastile care ucid virusul.Parca au venit din Honolulu.
Este cumva la timp ca se intinde din ce in ce mai tare tulpina britanica.
Peste cateva zile urmeaza sa incep sa le folosesc.

La RTV au spus ca exista si o tulpina romaneasca din mai 2020 si care duce la vindecare foarte greu.
Autoritatile romane nu au spus nimic.
Autoritatile daneze au anuntat despre tulpina romaneasca care le creaza foarte mari probleme.

Am inteles ca autoritatile romane sustin ca ar fi de fapt o tulpina din Scotia si nu din Romania dar trebuia sa anunte asa ceva ca sa stie lumea.
Stiti ca, la un moment dat, oamenii se vindecau foarte greu de Covid-19.
V-am spus eu ca au tinut lucruri secrete fara sens si fara a ajuta.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Astazi am pus masca care ucide virusul Sars-CoV-2.
Este cam aglomerație in București.Nu chiar cum a fost in Milano zilele trecute dar este lume.multa.
Cu masca gen Catu se poate vorbi mai lejer decât cu aceasta masca care ucide virusul.
Deja a început sa se strice treaba cu tulpinia britanică in București și a crescut numarul de infectari.
Asa cum am estimat bine, in luna martie se va strica treaba cu virusul.

Și in Timișoara exista probleme chiar mai mari în prezent dar Bucureștiul este mai mare și mai aglomerat.
București va depăși Timișoara in scurt timp la numărul de infectari, cred eu.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Buna ziua! Eu va recomand sa renunțați la utilizarea “flintei lui Arafat” si la schimbatul flintei cu N95 la ieșirea si intrarea din spatii închise. Cea mai buna varianta este sa folosiți masca tip Citu in exterior (cea albă, care nu ucide virusul), iar in spațiile închise puteți folosi masca ce ucide virusul (cea bej/roz). Masca tip Citu e mult mai eficienta decât flinta.
Va mulțumesc pentru recomandare dar sunt de parere ca in spatiile deschise pot folosi masti chirurgicale normale în acest moment.
Trebuie sa păstrez muniția și masca Catu ma poate ajuta in viitor in spatiile inchise.
Nu am prea multe masti care sa ucidă virusul.

Pana la 1 martie 2021 am.folosit masca placebo, masca care nu oferea protectie reala dar în spatiile deschise se vedea ca am masca...
Acum folosesc masti chirurgicale noi în spatiile.deschise și nu masti placebo asa cum au cei mai mulți oameni.

Deci, de voie, de nevoie, cam folosesc în continuare flinta lui Arafat.
Nici nu se termina pandemia in 6 luni...ca sa fac risipa de muniție...
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat