avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 549 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Masti de protecție cu nanofibre Anti-COVID 19 unde se ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Masti de protecție cu nanofibre Anti-COVID 19 unde se găsesc ...

Masti de protecție cu nanofibre Anti-COVID 19 unde se găsesc de cumpărat?

Știe cineva?

[ link extern ] /

,, Premierul Florin Cîțu a purtat o mască specială la ședința de Guvern de miercuri. Are dublă acțiune, reține și dezactivează virusurile, oferind o protecție de 99,9%. Masca este formată din trei straturi – două care au proprietatea de a „ucide” virusul și un filtru alcătuit din nanofibre, potrivit producătorului. Modelul VK Respilon Pro se autosterilizează, ceea ce înseamnă că poate fi utilizat în mod repetat, fără a necesita spălare sau curățare."

Cred ca si Raed Arafat are același tip de mască daca am vazut eu bine.
Ultima modificare: Vineri, 12 Februarie 2021
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 17:43, 23 Martie 2021
Nu ucide virusul, v-am spus anterior ca modelul cu straturi Ac-Cu-O nu e ala cumparat de dvs. Modelul dvs. nu are cele doua straturi din Ac-Cu-O (sunt din material netesut), e cel pe care-l poarta Citu. Are doar stratul filtrant din nanofibre.
Cel cu straturi din Ac-Cu-O este :
[ link extern ] /

Dvs. ati cumparat :
[ link extern ] /
Ultima modificare: Miercuri, 17 Februarie 2021
latka, moderator
Masca cu straturi din Ac-Cu-O exista în România?

Și masca lui Catu la ce ajuta?
Ce se întâmplă cu virusul Sars-Cov-2?

Moare virusul pe ea?
Trebuie data la raze UV?

Sa.folosesc în continuare ,,flinta lui Arafat" ?
Ultima modificare: Miercuri, 17 Februarie 2021
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Masca aia cu Ac-Cu-O o vindea aceeași firma, de unde ați cumpărat-o pe prima, v-am spus la momentul respectiv ca nu o aveau pe stoc.

Asta pe care ați luat-o acum oferă un grad sporit de filtrare fata de ce purtați înainte, parca FFP2.
Da, eu am crezut ca mascalui Arafat și a premierului ucide virusul.

Cele care ucid virusul.erau cele la.500 lei 10 masti daca am inteles eu bine.

Pai...si masca Catu trebuie pusa la ultraviolete ?
Daca masca nu ucide virusul, doar razele UV îl ucid.

Da, aveam N95.
Au protectie ridicata.

Sa înțeleg ca acestea au protectie si mai ridicata?
Avea și Arafat N95 pana sa apara acestea.
Când am purtat eu N95 am vazut ca a început sa poarte și Arafat.
Ultima modificare: Miercuri, 17 Februarie 2021
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Masca cu straturi de oxid de cupru (antiseptic) este disponibila acum, la acelasi distribuitor, de unde le-ati luat pe celelalte :
[ link extern ] /
Ultima modificare: Joi, 18 Februarie 2021
latka, moderator

Alte discuții în legătură

Care teste rapide pentru detectarea virusului sars-cov-2 sunt ... CLAUDIU LASCOSCHI CLAUDIU LASCOSCHI Care teste rapide pentru detectarea virusului SARS-COV-2 sunt cele mai bune? Care teste pentru detectarea existentei anticorpilor in cazul virusul ... (vezi toată discuția)
Masuri concrete de protectie impotriva conoravirusului CLAUDIU LASCOSCHI CLAUDIU LASCOSCHI Necesitatea de a se face una sau mai multe fabrici in Romania care sa produca masti si viziere de protectie ( de genul celor care au jandarmii ) impotriva ... (vezi toată discuția)