Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Va salut! Casa județeană de Pensii eliberează ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Va salut! Casa județeană de Pensii eliberează stagiul de cotizare ...

Va salut! Casa județeană de Pensii eliberează stagiul de cotizare din anul 2000! ?Sunt militar, am adeverință cu vechimea de la ITM, dar mi ar trebui și adeverință cu stagiul de cotizare(ptr dosar pensionare) cu respect!
Casa județeană de Pensii eliberează stagiul de cotizare din 01.04.2001 ... nu are cum sa elibereze pentru perioade anterioare acestei date.
E suficientă doar adeverinta eliberată de ITM, perioada,anul 2000,la dosar pensionare (MAPN),? Dacă nu s a cotizat! Și ITM ul mi a eliberat doar vechimea în muncă!? Ma puteți ajuta va rog!?
Vi s-a dat raspuns la acesta problema in topicul deschis in sectiunea Dreptul Muncii.
Mulțumesc mult!
Va salut! Firma e radiata, arhiva nu mai există!Casa județeană de pensii și ITM UL nu mi pot elibera adeverință cu stagiul de cotizare, ( sa știu dacă s a cotizat la pensie! Dețin doar adeverință cu vechimea în muncă eliberată de ITM, dar as dori sa știu dacă s a COTIZAT, sa nu am probleme la dosar ptr pensionare, la casa de pensii MAI! Mulțumesc